ne 25.11.2018 |

Zápas Frýdek Místek - Litovel

Duel 11. kola Strabag Rail extraligy mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a Tatranem Litovel měl od samého začátku jednoznačný průběh. Od prvních minut bylo patrné, že na sebe narazila družstva rozdílných kvalit. Zatímco domácí Frýdek-Místek měl i s pohárovou výhrou v Brně našlápnuto ke čtvrtému vítězství v řadě, hostující Litovel měla na kontě jenom prohry, a to už deset. Frýdecko-Místečtí se v prvním poločase prosazovali hlavně přes pivota. Adam Gřešek se trefil hned pětkrát. Ve 22. minutě tak domácí vedli už o devět gólů, a to 15:6. První půle nakonec skončila rozdílem osmi branek. Frýdek-Místek ji vyhrál 21:13. Po změně stran bylo poznat, že Frýdek-Místek polevil v koncentraci, takže jeho náskok už nenarůstal. Litovel v některých chvílích hrála také bez brankáře. Časový úsek mezi 38. a 47. minutou dokonce hosté vyhráli 8:4, takže snížili na sedmigólový rozdíl. Stav byl v té době 30:23. Jenže od této chvíle se následně dokázali prosadit už jen třikrát, zatímco Frýdek-Místek přidal dalších osm branek, takže si v poklidu dokráčel pro třetí extraligové vítězství v řadě. Zatímco Frýdecko-Místečtí si polepšili na jedenáct bodů a posunuli se na 7. příčku, Litovel zůstává bez jediného bodu stále poslední.

Jiří Kekrt, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Ve výkonu určitě byl rozdíl mezi oběma družstvy. Na mé gusto jsme dostali hodně gólů, ale ty dostáváme pravidelně v každém utkání. To je náš herní nedostatek. Pořád je to u nás o tom, že dokážeme velice solidní pasáže střídat s mrtvými, což do určité míry postaví soupeře na nohy. Je to zkrátka o tom, abychom dostali čas. Věřím tomu, že se to v budoucnu bude stále zlepšovat. Tohle jsou dvě zásadní věci, které mi v utkání vadily. Nyní máme nabity program. Už ve středu hrajeme s Novým Veselím, pak o víkendu pohár s Lovosicemi. Osobně mi to nevadí, ale je třeba si uvědomit, že jsme amatérský tým, takže hráči chodí ještě do práce. Když pak mají třikrát v týdnu večer ještě hrát, může se to projevit na jejich fyzické i psychické koncentraci. Věřím ale, že jsme natolik připravení, že se to negativně neodrazí.“

Ivo Vávra, trenér TJ Tatran Litovel: „Gratuluji domácím ke získaným bodům. Těžko se mi hodnotí utkání, které v podstatě kopíruje naše předchozí zápasy. Dalo by se říct, že všechny jsou jako přes kopírák. Všichni můžou vidět s jakými hráči hrajeme. Prozatím bohužel nemáme kvalitu extraligového kádru. Těžko se nám hrají kombinace, když jsme ustrašení, nevytvoříme si patřičný tlak, děláme příliš mnoho technických chyb, takže zbytečně ztrácíme míče. Nebráníme. Náš herní projev je nevyzrálý. Nejsme schopní konkurovat extraligovým týmům. Ve druhé půli, kdy domácí prostřídali a dali prostor mladším hráčům, jsme se na chvíli dostali na menší rozdíl, ale pak jsme se zase dopustili zbytečných chyb a tím jsme soupeři pomohli k vítězství.“